Беларус паказаў загадкавы прадукт, які каштуе 575 рублёў за кілаграм
- 15.07.2025, 8:10
Зноў бульба падаражэла?
Беларус прыйшоў у «Еўраопт» купляць прадукт коштам 575 рублёў за кілаграм і папрасіў карыстальнікаў у сацсетках адказаць, што гэта такое. Высветлілася, звычайны ванілін, але адгадалі не ўсе, піша «Зеркало».
У першым роліку мужчына абвясціў, што будзе «купляць сёе-тое» коштам 575 рублёў за 1 кг.
- Як вы думаеце, што гэта? - спытаў аўтар.
Многія здагадаліся, што гаворка пра нейкую спецыю, сярод папулярных адказаў таксама былі сушаныя грыбы або разнастайная ікра, але і былі і даволі нечаканыя здагадкі. Іншыя проста ўразіліся коштам невядомага прадукту:
«Не ведаю, але за такія грошы я нічога ніколі не вазьму. У мяне пенсія 650 рублёў. Вы жартуеце, напэўна».
«Гэта амаль мая пенсія за 35 гадоў працы»
«Сіняя ікра (самая дарагая з сініх дэльфінаў)».
«Чалавечыя ныркі»
«Нешта ад смерці»
«Ну, калі ты на запраўцы, то можа быць усё што хочаце».
«Шафран ці сухія белыя грыбы, можа».
«Закваска».
«Рулет з кракадзіла»
«Чыпсы з чырвонай рыбы»
«Цукерка».
«Каўбаса з мядзведзя».
«Буякі».
«Арэхі макадаміі або алей чагосьці там»
«Каштан».
«Кавун???»
«Магчыма, гэта фарш з сома»
«Фісташкі».
«Золата».
«Напэўна, зноў бульба падаражэла?»
У другім відэа аўтар раскрыў, што загаданы ім прадукт — ванілін: двухграмовы пакецік каштуе 1,15 рубля, а кілаграм — 575 рублёў. Многіх адказ расчараваў:
«Кілаграмамі ён нікому не патрэбны. А за пару грам не недорага»
«Ты б яшчэ палічыў, колькі каштуе тона сланечнікавага алею»
«Наколькі мы пераплачваем за вось гэтыя маленькія ўпакоўкі»
«Многія на гэтыя кошты не глядзяць, а дарма. Тая ж цукровая пудра за кг здзівіць. Прасцей будзе купіць кавамолку»
«Ого, цэлая мая пенсія за кілаграм!!!»
«Гэта якіх памераў булка павінна быць, каб кіло ваніліну туды выдаткаваць?»
«Выкарыстоўваючы ванілін нават кожны дзень, за год атрымліваецца ўсяго 365 г., каб атрымаць 1 кг, гэта трэба тры гады бесперапынна выкарыстоўваць».
«Вы б яшчэ палічылі кошт кілаграма запалак».
«Люблю яго перад сном лыжкамі паесці. Праз дзень бы браў па 1 кг, ды дорага ... ».